Yunus Emre'den Teknoloji veTasarımda Büyük Başarı


Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı 2012” Teknoloji ve Tasarım projeleri sergisinde Yunus Emre İ.Ö.O Kastamonu’yu temsil edecek.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk patent Enstitüsü’nün birlikte her yıl düzenledikleri  organizasyonda, ülkemizin  81 ilinden,Teknoloji ve Tasarım dersinde öğrenciler tarafından yapılan en güzel projeler Ankara’da sergileniyor. İlimizi “Şimdi Düşünme Zamanı 2012” sergisinde temsil etmek için Yunus Emre İ.Ö.O 6-B sınıfından Aleyna Yaren AKÇAY adlı öğrencimizin “Harfler Dünyası” isimli projesi de seçilmiştir.
Sergi 25-26 Mayıs tarihlerinde Ankara Ankamall alışveriş merkezinde yapılacaktır. Öğrencimiz Aleyna Yaren AKÇAY ve Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Şükrü TURSUN’u tebrik ederiz.
Yunus Emre İlköğretim okulundan Hürkan TEKİNEL adlı öğrencimiz de geçen yıl “Uluslar arası Düş Çizgisi Tasarım Olimpiyatlarında” Teknoloji ve Tasarım dersinde yaptığı “Kestane çizme aleti projesiyle” finale kalarak Kastamonu ilimizi Ankara’daki  final sergisine temsil etmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Personelimiz
Yunus Emre İlköğretim Okulu Paşalı İlköğretim Okulu Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Lisesi Çatalzeytin Halk Eğitim Merkezi Çatalzeytin Öğretmen Evi
Abana Ağlı Araç Azdavay Bozkurt Cide Daday Devrekani Doğanyurt Hanönü İhsangazi Küre Pınarbaşı Seydiler Şenpazar Taşköprü Tosya