KASTAMONU ÇATALZEYTİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Kasım Ayı Etkinlik Raporu

DÖGEP Kasım Ayı Etkinlik Raporu

EYLEM KONUSU: Eğitime Adanmış Hayatlar

EYLEM TÜRÜ: Kitap, Makale, Hikâye, Şiir, Film, Okuyoruz ve Değerlendiriyoruz

PAYDAŞLAR: Diğer öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

ETKİNLİK ÖZETİ: Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı ( DOGEP ) projesi kapsamında DOGEP Kasım Ayı faaliyetleri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

DÖGEP Kasım ayı etkinliği kapsamında öğretmenlerimiz tarafından Yıllarca öğrenci yetiştirmiş / yetiştirmekte olan eğitime adanmış bir hayat yaşayan ve bu uğurda mücadele verirken şehit olan öğretmenlerimizin örnek hayatlarının incelenmesi konusunda Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın öğretmenin hayatları incelenmiştir.

Şehit öğretmenler için Kur an ı Kerim okunmuştur.

ÖZET OLARAK: Hz. Muhammed'in eğitime verdiği önemden yola çıkarak Peygamberimizin izinde, karşılaşılan tüm zorluklara rağmen bu uğurda hayatlarını feda eden öğretmenlerimizin hayatları incelenmiştir.

Aybüke öğretmen, Necmettin öğretmen ve niceleri daha...  Hayatlarının baharında terör örgütü PKK'nın kurşunlarıyla şehit oldukları onların bu vatanı daha güzel ve daha yaşanılır, daha gelişmiş olsun diye uğraştıkları üzerinde durulmuştur.

Aybüke, Necmettin öğretmenlerin bu ülkede hiçbir zaman son bulmayacağını hainlerin yaptıklarının yanlarına kalmadığını devlet organlarının gerekli mücadeleyi yaptıkları dile getirilmiştir.

PKK saldırılarında şehit olan tüm öğretmenlerimizi saygı, özlem ve minnetle anıyoruz...

 

25-11-2019

Atatürk Bulv. Hükümet Konağı No66 Çatalzeytin/KASTAMONU - 0 366 5161727

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.