KASTAMONU ÇATALZEYTİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

23 Nisan 1920 tarihinde Ankara'da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisinden kahraman, cesur, vatanperver Anadolu insanının yüreklere sığmayan azim ve kararlılığı ile yükselen ses; tüm dünyaya yüce bir milletin yıllar süren savaşlara karşı direnişi ile ulusal egemenliğinin sembolü olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşlarını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. Yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği ve dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku, sevinç ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl meydanlarda coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl Covid19 (koronavirüs) tedbirleri kapsamında evlerimizden kutlayacağız. Bayram sabahı saat tam 09.30'da Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK sizlerle TRT EBA TV ekranlarında buluşacak. "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu her eve taşımak için yapılacak özel yayını" TRT EBA TV'de seyredebileceksiniz. Topluma yön verecek olan sizleri; yeniden okul sıralarımızda heyecanla bekliyoruz.

Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar, sevgili gençler,

Hayalleriniz sonsuz, mutlu ve sağlıklı geçireceğiniz uzun yıllarınız olsun; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nız kutlu olsun...

 

 

 

Atatürk Bulv. Hükümet Konağı No66 Çatalzeytin/KASTAMONU - 0 366 5161727

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.